Aktualności

Czym kierować się przy wyborze szkoły?

Prawo jazdy w dzisiejszych czasach jest pierwszą sprawą, o której myśli młodzież, po ukończeniu 18 roku życia. Posiadanie własnego samochodu, a co za tym idzie wyrobienie dokumentu upoważniającego do poruszania się autem to jeden z najważniejszych priorytetów dla większości z nas. Raczej niewielu wyobraża sobie codziennie funkcjonowanie bez czterech kółek w wielkim mieście, gdzie komunikacja miejska jest coraz bardziej uciążliwa, oraz na wsi oddalonej od centrum o kilkadziesiąt kilometrów. Jednak wybierając szkołę jazdy, należy zastanowić się, jakimi kryteriami powinniśmy się kierować, aby posiąść jak największą ilość wiedzy, niezbędnej na drodze, oraz nie stracić przy tym nerwów ani pieniędzy.

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym

Jak jeździć po tradycyjnych i tych mniej popularnych rondach, aby….się nie zakręcić? Niektórzy świetnie sobie z tym radzą, a inni niestety, nie radzą sobie w ogóle. Dlatego też na rondach zdarzają się kolizje i każdemu wydaje się, że to on właśnie miał rację. Jak więc powinno się jeździć po tego typu skrzyżowaniach?

Ruszanie z miejsca na wzniesieniu - Górka

Kurs na prawo jazdy, to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Niesamowity stres i emocje towarzyszą każdemu kursantowi. Wiele osób twierdzi, że prawo jazdy to zdecydowanie większy poziom stresu niż podczas zdawania matury. Podobno najlepszym sposobem na niepokój jest oswojenie się z tematem. Z tego też powodu w dzisiejszym artykule opowiemy Wam więcej jak przebiega egzamin na prawo jazdy, począwszy od pytań o światła w samochodzie, przez ruszanie z miejsca na wzniesieniu - górkę, a po jazdę na mieście. Zapnijcie pasy i ruszamy w drogę.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy?

Jak zachować się na placu manewrowym?

Od laika po kierowcę wyścigowego - pierwsze kroki jazdy samochodem

Większość z nas pamięta swój pierwszy raz za kierownicą. Ekscytacja, podniecenie i zbyt daleko umiejscowione pedały...już wtedy wiedzieliśmy, że będziemy kierowcami doskonałymi, a marzenie o byciu dorosłym nie dawało nam spać po nocach.

5 kroków do bycia kierowcą

Nauka jazdy samochodem to długo wyczekiwany moment przez każdego z nas. W jaki sposób zatem, zadbać o prawidłowy przebieg ubiegania się o prawo jazdy?

Kurs prawa jazdy krok po kroku

Obecnie egzamin na prawo jazdy, uznawany jest za mniej skomplikowany niż kilka lat temu. Jednak, pomimo tego, niewiele ponad 40 procent zdających jest w stanie wyjść za pierwszym razem z egzaminu z wynikiem pozytywnym. Co na to wpływa? Wybór szkoły jazdy, styl nauki instruktora czy nasza determinacja?

Czy warto zdecydować się na jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy?

Kurs na prawo jazdy w Warszawie masz już za sobą, jednak myśl o samodzielnym prowadzeniu auta napawa Cię strachem i niepewnością? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty jazd doszkalających, których zalety opisaliśmy w poniższym artykule.

Dlaczego warto posiadać prawo jazdy?

Wiele osób przekraczając próg dorosłości, zastanawia się nad przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy, ponadto często kurs prawa jazdy w Warszawie jest wybierany jako prezent na osiemnaste urodziny. Jednak nie tylko młodzi ludzie decydują się na ten krok, również osoby, które już dawno wkroczyły w dorosłość, decydują się na naukę jazdy. Dlaczego warto posiadać prawo jazdy?

Prawo jazdy dla osób po 50-tce

Planujesz zapisać się na kurs prawa jazdy w Warszawie, jednak jesteś osobą, która ukończyła 50-ty rok życia, co wzbudza wiele wątpliwości i znaków zapytania? Poniżej przedstawiamy korzyści wynikające z ukończenia takiego szkolenia w dojrzałym wieku.

Jak dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

O prawo jazdy może ubiegać się każda osoba, która osiągnęła wymagany wiek i pozytywnie przeszła badania lekarskie. Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne będą: dokument tożsamości, zdjęcie, orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz wniosek o wydanie prawa jazdy, które należy złożyć w wydziale komunikacji.

Ile razy można podchodzić do egzaminu na prawo jazdy?

Część teoretyczna odbywa się przy użyciu komputerów. Każdy z uczestników ma za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań multimedialnych dwoma możliwymi odpowiedziami tak lub nie, a następnie na kolejne 12 pytań specjalistycznych z trzema możliwymi odpowiedziami. Całkowity czas trwania egzaminu teoretycznego to 25 minut.

Prawo jazdy, doskonała pomoc w rozwoju kariery zawodowej.

Jeszcze innym wydaje się, że w ich żyłach zamiast krwi płynie benzyna i praca „za kółkiem” kojarzy im się z nieustannym przypływem adrenaliny. Wszystkie zawody związane z prowadzeniem pojazdu wiążą się z posiadaniem prawa jazdy określonej kategorii. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach bycie mobilnym i posiadanie prawa jazdy jest podstawą. Przyjrzyjmy się najczęściej wybieranym ścieżkom kariery związanych z prowadzeniem pojazdów.

Dlaczego warto zdawać prawo jazdy w Warszawie?

Wiele osób mieszkających w stolicy lub w jej okolicach rozważając zapisanie się na kurs prawa jazdy, zastanawia się również nad tym, czy zdawanie prawa jazdy w Warszawie to dobry pomysł.

Duża metropolia czy małe miasteczko- gdzie lepiej odbywać jazdy doszkalające?

Jazdy doszkalające to idealny sposób na udoskonalenie swojej dotychczasowej techniki jazdy, odświeżenie wcześniej nabytych umiejętności oraz pomoc dla młodych i niedoświadczonych kierowców. Gdzie zatem warto zdecydować się na dodatkowe lekcje i czy lepiej postawić na małe miasteczko, czy dużą metropolię?

Polskie prawo jazdy, w jakich krajach możesz go używać i dlaczego przydaje się poza granicami kraju?

Prawo jazdy to wymarzony dokument wielu ludzi. Kiedy już uda nam się je zdobyć w naszym rodzinnym kraju, często nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie ono ważne za granicą. Na szczęście są miejsca na świecie, które bez obaw możemy zwiedzać autem, jeśli posiadamy ważny dokument wydany w Polsce.

Zapisz się na kurs ONLINE!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem