Egzamin na prawo
jazdy - “nie taki diabeł straszny”
Stres jest nieunikniony podczas zdawania prawa jazdy. Warto jednak w razie możliwości panować nad emocjami. Tutaj nerwy nie są dobrym doradcą, ponieważ za kółkiem musimy być rozważni i naprawdę opanowani. Wielu specjalistów i samych kursantów, którzy już ten trudny moment ma za sobą podkreśla, że warto egzamin na prawo jazdy potraktować jako sprawdzenie samego siebie. Czy potrafię jeździć w stresie? Czy nadaje się na kierowcę? A może jeszcze muszę nad czymś popracować? Nie każdy od razu był mistrzem kierownicy - warto o tym pamiętać. Warto dać sobie czas i naprawdę dobrze się przygotować. Przed przystąpieniem do egzaminy, jeśli nie czujemy się pewnie dobrze jest wziąć dodatkowe lekcje. Dobrze jest też dowiedzieć się jak przebiega egzamin. To pomoże trochę w stresie.
Znając zasady przebiegu egzaminu na prawo jazdy w jakim stopniu możemy zniwelować poziom stresu. Bez względu na to czy mamy kurs na prawo jazdy w Warszawie czy innym mieście - egzamin wszędzie mniej więcej wygląda tak samo. Część teoretyczna i praktyczna. O ile z teorią idzie sobie jakoś poradzić, tak praktyka budzi ogromny lęk. Egzamin praktyczny składa się z następujących etapów:
PLAC MANEWROWY:
dwa pytania dotyczące wymiany olejów i działania świateł. Osoba egzaminowana musi pokazać losowo wybrany olej i opisać jego zasadę wymiany. Następnie musi pokazać działanie świateł w aucie.
jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu,
ruszanie z miejsca na wzniesienie, górka. Przy ruszaniu pojazd nie powinien cofnąć się więcej niż 0.2 m, a silnik nie powinien zgasnąć. Egzaminowany na wzniesieniu zaciąga hamulec awaryjny, a następnie rusza do przodu zwalniając go.
JAZDA W WARUNKACH MIEJSKICH
Egzaminowany rusza z egzaminatorem w miasto. Musi pokonać wskazaną odległość z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. W warunkach miejskich egzaminowany musi wykonać jeszcze takie manewry jak: cofanie z wykorzystaniem bramy, parkowanie itd. Po pomyślnej podróży po mieście egzamin uznaje się za zdany.
Kurs prawa jazdy w Warszawie? Wybierz szkołę, która zapewni Ci najlepsze przygotowanie do egzaminu. Cechy dobrej szkoły nauki jazdy to:
dobre przygotowanie teoretyczne - zajęcia prowadzone przez specjalistów,
instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i dobrym podejściem do kursantów,
praktyka i jeszcze raz praktyka. Jazda po mieście w różnych warunkach - w korkach, wieczorem, wcześnie rano,
wsparcie merytoryczne pracowników szkoły jazdy.
Nie czekaj - wybierz najlepszą szkołę jazdy w Warszawie lub w mieście, w którym mieszkasz. Sprawdzaj opinie o danej firmie w Internecie. Kursanci bardzo szczerze dzielą się swoimi opiniami. Pytaj znajomych, a na pewno znajdziesz idealną szkołę jazdy, dzięki której zaczniesz swoją przygodę z prowadzeniem auta.