Jak zachować się na placu manewrowym?

Jak zachować się na placu manewrowym?

Jak zachować się na placu manewrowym?

Ich przyjazne przysposobienie, cierpliwość i życzliwość względem kandydata pozwolą mu w spokojny sposób zapoznać się z zasadami ruchu drogowego. Niestety, nawet najlepszy nauczyciel nie może całkowicie zniwelować stresu kursanta związanego z testem praktycznym. Zdarza się, że mimo doskonałego przygotowania i świetnych wyników w czasie kursu, wizja poważnego egzaminu staje się zbyt przerażająca. Przez to już na samym jego początku wiele osób nie zdaje i musi podchodzić do niego nawet kilkakrotnie. Aby uzyskać prawo jazdy w Warszawie, trzeba wykonać kilka z góry ustalonych zadań, których realizacja zaczyna się już na placu manewrowym. Są to podstawy, które wielokrotnie przerabiane są w czasie kursu, nie warto więc się stresować. Należy z pewnością siebie wykonywać wszystkie polecenia egzaminatora.

Jakie niespodzianki czekają nas na placu manewrowym?

Czynności, jakie kursant musi wykonać na placu manewrowym, nie są skomplikowane. Aby jednak mieć możliwość ich wykonania, trzeba najpierw zdać egzamin teoretyczny, do którego można przygotować się metodą e-learning. Centrum szkolenia kierowców zapewnia swoim klientom materiały i pozwala im przygotować się do testu w komfortowych warunkach domowych. Po zaliczeniu części teoretycznej osobę ubiegającą się o prawo jazdy  w Warszawie czeka egzamin praktyczny. Jego pierwszy etap odbywa się właśnie na placu manewrowym. Na początku przyszły kierowca musi ocenić stan techniczny pojazdu i przygotować auto do jazdy. Pierwszym zadaniem jest sprawdzenie świateł i ilości płynów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania samochodu. Po jego wykonaniu nadchodzi czas na przygotowanie się do jazdy, o czym informuje egzaminator. Aby poprawnie wykonać to polecenie, nie można pominąć żadnej wiążącej się z tym czynności. Zapięcie pasów powinno być poprzedzone prawidłowym ustawieniem fotela, zagłówków i lusterek. Po skończeniu dopasowywania pozycji poszczególnych elementów należy włączyć światła mijania, zwolnić hamulec i sprawdzić, czy wszystkie drzwi są zamknięte. Po prawidłowym wykonaniu tej części egzaminu kursant musi udowodnić, że wie, jak płynnie jeździć skupiając się na drodze.

Zadania do wykonania na kursie na prawo jazdy

Kursant musi pokazać egzaminatorowi, że wie, co robi. Nie wystarczy bezbłędnie przejechać dany dystans, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Przede wszystkim, należy skupić się na ruszaniu i hamowaniu. Zbyt gwałtowne zatrzymywanie i odpalanie samochodu może zostać przez instruktora uznane za błąd. Nie można pozwolić, aby w czasie jazdy auto zgasło, co zdarza się bardzo często, ponieważ nie wiemy, jakim samochodem będziemy zdawać egzamin i nie mamy szansy dokładnie poznać auta. Jazda po łuku nie jest skomplikowana, ale podczas wykonywania tego zadania trzeba bardzo uważać, trzymać się wyznaczonych linii i zwracać szczególną uwagę na porozstawiane pachołki. Jeśli któryś z nich zostanie potrącony, egzaminator przerywa egzamin. W czasie całego testu nie można zapominać o używaniu lusterek. Instruktor zwraca uwagę na to, czy korzystamy z nich umiejętnie i w odpowiednim czasie, to dzięki nim mamy przecież kontrolę nad tym, co dzieje się na drodze.

Ostatni etap egzaminu na placu

Kolejnym punktem, który trzeba zaliczyć, jest tzw. górka. Polega ona na zatrzymaniu samochodu i ruszeniu z miejsca na wzniesieniu w sposób płynny i bezbłędny. Każdy etap egzaminu może okazać się dla kursanta ostatnim. Warto więc przykładać się do nauki w trakcie całego kursu na prawo jazdy w Warszawie. Pozwoli to na dobre przygotowanie do egzaminu i kursant nie będzie miał podstaw do nadmiernego stresowania się. Egzamin praktyczny może powodować zdenerwowanie, w końcu to od niego zależy, czy dostaniemy prawo jazdy w Warszawie, czy będziemy musieli o nie jeszcze trochę powalczyć. Bez względu jednak na wynik części praktycznej, nie należy się poddawać. Warto próbować do skutku i spełnić swoje marzenie, jakim jest ukończenie kursu na prawo jazdy w Warszawie.

Rating:
Zapisz się na kurs ONLINE!
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem